Přednášející

Přednášející na kurzech Angel Academy jsou zkušení mnohonásobní podnikatelé, investoři, vrcholoví manažeři a zakladatelé úspěšných podniků.

Vždy nám jde o to, aby posluchači nepřišli jen na obecnou přednášku, ale na interaktivní, většinou lehce přes 2 hodiny trvající kurz plný osobních příběhů, zkušeností a reálných příkladů.

Přednášející často doprovázejí různí hosté, kteří doplňují jejich vyprávění, ale také se s nimi často pouští do diskuze či uvádějí další poznatky.

Margareta Křížová, MBA

Zakládající partnerka CEAG
Je jednou ze zakládajících partnerek společnosti CEAG, právní kanceláře a obchodně-poradenské společnosti. CEAG založila v roce 1993 společně s Laurie J. Spengler, po dvou letech v právní kanceláři White & Case. V CEAG vede skupinu fúzí a akvizic a investičního poradenství. V rámci své více než dvacetileté praxe pracovala na řadě transakcí a vyhledala akviziční cíle pro mezinárodní investory, například Innova Capital, Fleming Asset Managment, Automotive Components Europe, Bankerstrust London, Salomon Brothers a další. Spolupracuje také s českými vlastníky při prodeji společností. Margareta je také aktivní na české startupové scéně jako mentorka začínajících firem a založila networkingovou a vzdělávací platformu nejen pro technologické startupy – Byznysklub s Margaretou Křížovou. Přispívá do Hospodářských novin, MfD, Profitu a dalších ekonomických titulů. Byla jednou z investorek pořadu České televize Den D. Je absolventkou Školy mezinárodních a veřejných vztahů a Executive Masters of Business Administration na ESCEM School of Business and Management /University of New York/ Prague.

Simona Kijonková

Majitelka společnosti Zásilkovna.cz
Simona Kijonková je česká podnikatelka, majitelka společnosti Zásilkovna.cz Její síť výdejních míst pro eshopy patří mezi nejznámější české franšízingové projekty. Podporuje řadu oborových startupových projektů a odbornou veřejností je označována za první dámu českého e-commerce. Mimo své vlastní podnikání je také investorkou do několika projektů - například Robeeto nebo SizeID.

Andrej Kiska

Partner Credo Ventures
Andrej Kiska se narodil před 29 lety v Popradu. Vystudoval finance a management na University of Virginia. Hned po škole začal v roce 2009 pracovat jako analytik v pražské investiční společnosti Benson Oak. Od letošního roku je partnerem Credo Ventures. V dubnu vydal publikaci o zdejším start-upovém prostředí s názvem Central European Startup Guide (vydáno v angličtině).

Miroslav Nosál

Managing Director Keiretsu Forum
Miroslav Nosál, CFA je Managing Director Keiretsu Forum CEE, zkušený manažer a investor. Pracoval jako výkonný ředitel v Patria Finance zodpovědný za Equity Research, v Merrill Lynch v Londýně jako Equity Research Director. Kromě toho působil v manažerských funkcích ve dalších finančních institucích (PPF Investments, VÚB) a v oblasti energetiky (Pražská plynárenská, Tepláreň Košice). Valuaci projektů se věnuje i v rámci Angel Academy.

Tomáš Ditrych

Advokát
Tomáš je advokát s více než desetiletou zkušeností z přední mezinárodní advokátní kanceláře. Vystudoval práva v Praze a v San Francisku, kde získal specializaci na venture kapitál, rozvíjející se společnosti a trhy. Od svého návratu ze Silicon Valley se v rámci své soukromé praxe naplno věnuje poskytování komplexního právního poradenství startupům, investičním fondům a andělským investorům.

V rámci snahy o kultivaci a podporu místního prostředí v současnosti pracuje na vytvoření vzorové investiční dokumentace, která bude ke stažení zdarma na stránkách Angel Academy.

Marek Jablonský

Springtide Ventures
Marek Jablonský je managing partnerem ve Springtide Ventures, venture kapitálového fondu sídlícího v Praze a zaměřujícího se na podporu early-stage společností ze střední Evropy a Izraele.

Tytus Cytowski

Cytowski & Partners
Tytus Cytowski is an American technology lawyer and the founder of Cytowski & Partners, a boutique law firm with offices in San Francisco and Poland. Tytus has developed a successful startup law practice focusing on European startups scaling and fundraising in Silicon Valley.

His clients are companies from YC, 500 Startups, Techstars and StartupYard.

Míla Felčárek

Investor
Míla Felčárek je finanční poradce, člen Keiretsu Forum a investor s více než 25-ti letou praxí. V minulosti vedl řadu M&A projektů, restrukturalizací, či firemních expanzí na mezinárodní trhy. Zaměřuje se primárně na investovaní v rámci private equity a venture capital a na rozvojových trzích. Jeho zkušenosti jsou nejen z Kanady, USA či Japonska, ale mimo jine i rozvojových ekonomik jako jsou Čína, Indie, Jižní Korea, či Brazílie.

Marek Habrnal

Investment, Finance and M&A Advisor
Marek Habrnal se více jak 7 let pod značkou ProfiPodnikatelskyPlan.cz zabývá přípravou a vyhodnocováním business plánů, analýzami návratnosti investičních záměrů nebo i náročnými finančními modely. V investičním fondu a akcelerátoru BOLT měl v kompetenci vyhledávání startupů, jejich valuace i následný transakční proces. Věnuje se také mentoringu startupů nebo konzultacím pro investory. Je expertem na užití metody Monte Carlo v plánování a hodnocení investičních projektů.

Michaela Štáfková

Michaela Štáfková je koučka, poradkyně, terapeutka a členka dozorčí rady Keiretsu Forum, specialistka na due diligence týmu. Jejím životním cílem je pomáhat lidem, aby se dokázali vyznat sami v sobě, a byli schopni přijmout i pochopit ostatní.

Markéta Shubik

SHUBIK & PARTNERS
Markéta Shubik je zakladatelkou a partnerkou právní kanceláře SHUBIK & PARTNERS, která se specializuje na právo duševního vlastnictví a poskytuje služby pro české i zahraniční firmy a individuální klienty.
Markéta se inspirovala svým zaměřením v rodinné patentové kanceláři. Další zkušenosti získala jako regionální zástupkyně pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu v nadnárodním uskupení poskytovatele služeb duševního vlastnictví a pracovala v tomto oboru pro největší firmy světa.
Významným úspěšným projektem je průlomové prosazení zodpovědnosti majitelů tržnic za opakovaný prodej padělků u Soudního dvora Evropské Unie.

Randy Williams

CEO a zakladatel Keiretsu Forum
Za téměř 17 let dokázal z Keiretsu vybudovat největší světovou síť angel investorů, která nedávno otevřela svou 50. pobočku a sdružuje přes 3000 andělů, kteří už dohromady po celém světě zafinancovali projekty za téměř miliardu USD. Randy má přes 35 let zkušeností v oblasti marketingu, investic, financí a realit. Je spoluzakladatelem několika bank a pravidelně přednáší na předních amerických univerzitách o investování do alternativních aktiv a podnikání.

Jaroslav Baier

Advokát
Je advokátem s více než desetiletou praxí v oblasti venture kapitálu, akvizic a restrukturalizací společností.
Poskytuje poradenství profesionálním investorům i investovaným společnostem a sám je spoluzakladatelem startupu.
Má četné zkušenosti s vyjednáváním investic i investičních exitů.

Daniel Šenkýř

CEO Keiretsu Forum CEE
V roce 2015 Daniel přivedl angel investice do ČR založením středoevropské pobočky globální investorské sítě Keiretsu Forum. Od té doby ročně spravuje na 600 žádostí o investici, z nichž pouhé jednotky přihlášených projektů tuší, co a jak mít pro investiční kolečko připraveno.