Zpět na přehled kurzů

Jak ocenit startup

Jedna z nejožehavějších otázek investičního světa – „Jak ocenit startup?“ – bude předmětem dalšího setkání Angel Academy, tentokrát pod vedením Marka Habrnala. Marek se více jak 7 let pod značkou ProfiPodnikatelskyPlan.cz zabývá přípravou a vyhodnocováním business plánů, analýzami návratnosti investičních záměrů nebo i náročnými finančními modely.

Investment, Finance and M&A Advisor
přednášející
23. 05. 2018
16:00
termín
Impact HUB Praha
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5
místo
-
1500 Kč
cena

Budeme si povídat mimo jiné o:

  • Jaké jsou klíčové principy oceňování?
  • Je vůbec možné ocenit startup?
  • Proč se hodnotou startupu vlastně zabývat?
  • Na co si dát pozor u klasických oceňovacích metod (DCF,…)?
  • Proč tyto metody mohou u startupu selhávat?
  • Které metody lze u startupů úspěšně použít a jak?
  • Jak při valuaci startupu správně zohlednit riziko?

Na setkání se budeme zabývat například tím, proč klasické metody valuací společností u startupů nefungují, a jak se s tím vypořádat. Marek vám dá několik tipů, na jaké faktory se při oceňování zaměřit a jak hodnotu startupu odhadnout. Na praktických příkladech si účastníci prezentované postupy ihned vyzkouší.

Cílem setkání je představit investorům jednoduché a použitelné možnosti odhadu hodnoty u mladých inovativních firem, díky kterým mohou snižovat své investiční riziko, lépe a efektivněji se rozhodovat a ideálně zamezit zbytečným ztrátám.

Valuace v dnešní době rychle rostou a i pro zkušené investory je často problémem si vyhodnotit oprávněnost prostředků, které majitelé požadují. Budeme se zabývat reálnými příklady z českého i zahraničního trhu, obecně platnými poučkami i výjimkami potvrzujícími pravidla. Těšíme se na vás 23. května v Impact HUB Praha.

 

 Kurz již proběhl. Na záznam se můžete podívat na SlidesLive.com.

 
Investment, Finance and M&A Advisor
přednášející
23. 05. 2018
16:00
termín
Impact HUB Praha 
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5
místo
-
1500 Kč
cena