Přehled kurzů

Kurzy Angel Academy jsou koncipovány tak, aby pokrývaly všechna důležitá témata spojená s investováním do startupů - od obecného úvodu až po podrobnosti spojené s právními otázkami či správou vašeho investičního portfolia.

Kurzy na sebe volně navazují, ale každý si může sám zvolit oblasti, které ho zajímají nejvíce a věnovat se pouze jim.

Filtr kurzů

Efektivní vyjednávání s investorem

advokát
přednášející
18. 03. 2021
17:00
termín
Keiretsu Forum CEE
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5-Smíchov
místo
Máte skvělý nápad, dobře sestavený business plán a přesnou vizi, jak a za co utratíte peníze od investora, aby se váš projekt stal úspěšným? Mít sen a vizi je podmínka nutná, nikoliv však dostačující.
Než svůj business rozjedete naplno, budete muset uzavřít řadu právních dokumentů, o nichž jste nejspíš nikdy neslyšeli, a shodnout se s investorem na právních otázkách, jejichž důsledkům patrně nerozumíte.
Abyste věděli, do čeho jdete, připravili jsme pro vás 90 minutový kurz s názvem Jak efektivně vyjednávat s profesionálním investorem o investici.

Proběhlé kurzy

Duševní vlastnictví, startupy a investice

přednášející
05. 03. 2020
17:30
termín
Keiretsu Forum
Malá Štupartská 7, 11000 Praha 1
místo
Duševní vlastnictví, licence, patenty a ochranné známky - klíčová témata nejen pro startupisty, ale i pro investory do nových projektů.
Markéta Shubik s kolegou Petrem Holým za dlouhá léta v této specifické právní branži nasbírali bohaté praktické zkušenosti, o které se s námi podělí v rámci dalšího kurzu Angel Academy.
Zodpoví například, jaký je postup při registraci ochranných známek a patentů, jaká existují v této oblasti práva a jak je možné své know how co nejefektivněji chránit. Je vůbec nutné všechna práva registrovat, či jsou dokonce situace, kdy je vhodné je utajit? Jaká práva jsou napadnutelná a jaká další rizika se s tímto tématem pojí? To vše se dozvíte již 5. března 2019 v rámci hodinové přednášky a následné volné diskuze.

Jak ocenit startup

přednášející
23. 05. 2018
16:00
termín
Impact HUB Praha
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5
místo
Jedna z nejožehavějších otázek investičního světa – „Jak ocenit startup?“ – bude předmětem dalšího setkání Angel Academy, tentokrát pod vedením Marka Habrnala. Marek se více jak 7 let pod značkou ProfiPodnikatelskyPlan.cz zabývá přípravou a vyhodnocováním business plánů, analýzami návratnosti investičních záměrů nebo i náročnými finančními modely.

Seed a venture kapitálové investování

přednášející
05. 04. 2018
16:30
termín
BH Securities
Na Příkopě 6, Praha 1
místo
„Silly Money and Great Ideas”

Zajímá vás svět startupů? Uvažujete o investování do některého z nich? Nebo máte už dokonce zainvestováno a chcete rozšířit své portfolio? Chcete se dozvědět něco o investování nejen v ČR, ale také ve světě? V dalším kurzu Angel Academy probereme vše hezky od A do Z!

From Czech Seed to a Silicon Valley Series A

Cytowski & Partners
přednášející
08. 03. 2018
18:30
termín
Opero
Salvátorská 931/8, Praha 1
místo
Lessons for Czech Founders & Angels with Tytus Cytowski

Together with the StartupYard accelerator, Startup Grind Prague and the Mavericks Law Office, we have prepared a special meeting for you. Our guest will speak about successes and mistakes Czech angel investors and founders make at the seed stage. Simple mistakes due to lack of startup experience or knowledge of Silicon Valley best practices can impact growth and global expansion preventing startups reaching Silicon Valley and Series A.

Jak na term-sheet

advokát
přednášející
23. 11. 2017
17:00
termín
Prague Startup Centre
Jungmannova 36/31, Praha 1
místo
“Jak na term-sheet” aneb na co si dát pozor v investiční dokumentaci a jak k ní přistupovat. Kurzem provede advokát Tomáš Ditrych, který vystudoval práva v Praze i v San Francisku, kde získal specializaci na venture kapitál, rozvíjející se společnosti a trhy. Tomáš Vás v rámci své prezentace provede klíčovými ustanoveními transakční dokumentace a poradí, na co si dát pozor ze strany investora i startupu.

Workshop: Na co se ptát start-upu

Springtide Ventures
přednášející
26. 10. 2017
15:30
termín
BH Securities
Na Příkopě 6, Praha 1
místo
Nahlédněte do myšlení investora. O svých zkušenostech z výběru a evaluace start-upů pohovoří hned tři zkušení investoři: Marek Jablonský, Tomáš Jiroušek a Karel Tušek ze Springtide Ventures.

Jak valuovat startupy

Managing Director Keiretsu Forum
přednášející
14. 06. 2017
15:30
termín
BH Securities
Na Příkopě 6, Praha 1
místo
Dalším, v pořadí čtvrtým kurzem Angel Academy, Vás provede Miroslav Nosál. Miro je zkušený manažer a investor a v současné době působí jako Managing Director v Keiretsu Forum CEE. Miro Vám svojí prezentací nabídne pohled na valuaci a vztah mezi výnosem investice a rizikem, které na sebe jako investor berete. Vyzkoušíte si i praktické použití jednotlivých metod valuace.

Spot the Opportunity

partner Credo Ventures
přednášející
20. 04. 2017
15:30
termín
Prague Startup Centre
Jungmannova 36/31, Praha 1
místo
"Spot the Opportunity" aneb jak najít tu správnou investiční příležitost právě pro vás. Kurzem provede investor a mentor Andrej Kiska, který působí ve fondu Credo Ventures. Stejně jako posledně se můžete těšit nejen na samotnou přednášku a příběh Andreje, ale také na živou diskuzi nad tím, kde hledat a především jak následně vyhodnocovat, jestli může být projekt úspěšný a jestli je vhodné do něj investičně vstoupit.

Proč se stát andělem

majitelka společnosti Zásilkovna.cz
přednášející
16. 02. 2017
09:00
termín
Keiretsu Forum CEE
 
místo
Na úvod jsme si pro Vás zvolili široké a důležité téma "Proč se stát andělem". Kurz je určen všem zájemcům o andělské investování - jak těm, kteří již mají první investice za sebou a chtějí se vyvarovat některých budoucích chyb, tak těm, kteří o investování teprve přemýšlejí. 
Lektorkou kurzu je Simona Kijonková, která je úspěšná jak v roli founderky například známého startupu Zásilkovna.cz, tak andělské investorky. 
Na kurzu se mimo jiné dozvíte, jak si vybrat ten správný projekt pro vaši investici, jak si poradit s týmem a hlavně - jak investici co nejvíce zúročit.

V čem jsou naše kurzy lepší?

  • Naši přednášející vždy předávají své osobní zkušenosti a příběhy
  • Kurzů se účastní omezený počet posluchačů (15 - 20)
  • Kurzy jsou interaktivní jízdou, kde se živě diskutuje
  • Přednášející si často zvou hosty - například představitele společností, které sami zainvestovali
  • Díky know-how a mezinárodní síle Keiretsu jsme schopni zajistit ty nejzkušenější speakery

„Moje hlavní motto je 'neinvestuj do hardwaru, ale do lidí' a sdílení opravdových zkušeností od reálných investorů a projektů může začínajícím investorům právě v této oblasti velmi pomoci.“

Michael Prokop, angel investor