Blog

Na tomto místě Vám budeme nepravidelně přinášet informace a zajímavosti týkající se investování a startupů. Nehodláme se zaměřovat jen na novinky, analýzy či komentáře k dění v našem regionu, ale také vyhlídnout za hranice.

Můžete se tak těšit i na materiály od našich kolegů z USA, Izraele, Španělska, Turecka, Indie či jihovýchodní Asie.

Některé materiály, především pak videozáznamy z kurzů, mohou být pro veřejnost zpoplatněny.

Články a komentáře

Investorská příručka: Dá se vůbec valuovat startup?

14. 06. 2017
publikováno
Dnes se podíváme na velmi diskutované a lehce kontroverzní téma – valuace startupů. Lze vůbec určit hodnotu společnosti, která existuje pár měsíců? Vyplatí se věřit propočtům zakladatelů? A jaké máte možnosti, pokud si chcete udělat vlastní odhad?

Petra Ďoubalová: Kdo je vlastně Angel investor?

30. 05. 2017
publikováno
Lidé v Česku, kteří si své finanční prostředky vydělali, je raději schovávali pro své potomky a investovali do nich. Což rozhodně není špatné. Až nyní vzniká skupina lidí, kteří mají hodně prostředků a jednou z možností, jak je udržovat v pohybu a jak je zapojit dál do hry, je andělské investování. Kdo to vlastně je „Angel investor“ a jaká je historie tohoto pojmu v rozhovoru pro Roklen24 říká Petra Ďoubalová z Keiretsu Forum CEE, projektová manažerka Angel Academy.

Investorská příručka: Jak se loví investice?

23. 05. 2017
publikováno
Projekt jste vystopovali. Vidíte v něm jistý potenciál, riziko je pro vás únosné. Teď ale začíná další velmi choulostivá část – lov. Podívejte se na pokračování příručky určené investorům, která vám pomůže s objevením příští velké věci.

Jak řídit board?

15. 05. 2017
publikováno
V dalším z videí s Randym Williamsem se dozvíte více o tom, jak pracovat s boardem a jak ideálně podporovat CEO. V rozhovoru ho doplnil Jim Lussier, Managing Partner The Coast Ridge Group.

Přednáška Randyho Williamse

27. 04. 2017
publikováno
Podívejte se na přednášku zakladatele a CEO Keiretsu Forum Randyho Williamse v pražském co-workingu Opero.
Po přednášce zaměřené na andělské investování následovala panelová diskuze s Luďkem Palatou (Keiretsu Forum CEE), Silke Horákovou (CVCA), Karlem Kučerou (CzechInvest) a Nikola Rafajem (StartupYard). Moderování se zhostila Kateřina Zychová (Verdi Capital).

Investorská příručka: Spot the Opportunity aneb Jak najít ten správný startup

21. 04. 2017
publikováno
Na to, abyste jako investor našli ten správný projekt pro svoji andělskou investici, se většinou musíte probrat neskutečným množstvím business plánů, projít desítky startupových akcí a přečíst stovky mailů od zakladatelů. Většinou vidíte a slyšíte nadšení a odhodlání, které doprovází přesvědčení, že vám právě představují další Facebook. Buďme k sobě upřímní. Šance, že jste se právě dostali k dobré investiční příležitosti, je opravdu malá.

Investorská etiketa: Pár rad pro správný vztah angel investora a startupu

21. 07. 2016
publikováno
Ať jste v pozici angel investora, nebo startupu, který chce jeho investici, narazíte na mnoho etických otázek, v nichž musíte najít společnou řeč. Tedy pokud má být úspěch oboustranný. Podívali jsme se na některé nepsané nuance, na kterých často závisí úspěch či neúspěch investice do startupu.