Přednášející

Přednášející na kurzech Angel Academy jsou zkušení mnohonásobní podnikatelé, investoři, vrcholoví manažeři a zakladatelé úspěšných podniků.

Vždy nám jde o to, aby posluchači nepřišli jen na obecnou přednášku, ale na interaktivní, většinou lehce přes 2 hodiny trvající kurz plný osobních příběhů, zkušeností a reálných příkladů.

Přednášející často doprovázejí různí hosté, kteří doplňují jejich vyprávění, ale také se s nimi často pouští do diskuze či uvádějí další poznatky.

Margareta Křížová, MBA

zakládající partnerka CEAG
Je jednou ze zakládajících partnerek společnosti CEAG, právní kanceláře a obchodně-poradenské společnosti. CEAG založila v roce 1993 společně s Laurie J. Spengler, po dvou letech v právní kanceláři White & Case. V CEAG vede skupinu fúzí a akvizic a investičního poradenství. V rámci své více než dvacetileté praxe pracovala na řadě transakcí a vyhledala akviziční cíle pro mezinárodní investory, například Innova Capital, Fleming Asset Managment, Automotive Components Europe, Bankerstrust London, Salomon Brothers a další. Spolupracuje také s českými vlastníky při prodeji společností. Margareta je také aktivní na české startupové scéně jako mentorka začínajících firem a založila networkingovou a vzdělávací platformu nejen pro technologické startupy – Byznysklub s Margaretou Křížovou. Přispívá do Hospodářských novin, MfD, Profitu a dalších ekonomických titulů. Byla jednou z investorek pořadu České televize Den D. Je absolventkou Školy mezinárodních a veřejných vztahů a Executive Masters of Business Administration na ESCEM School of Business and Management /University of New York/ Prague.

Simona Kijonková

majitelka společnosti Zásilkovna.cz
Simona Kijonková je česká podnikatelka, majitelka společnosti Zásilkovna.cz Její síť výdejních míst pro eshopy patří mezi nejznámější české franšízingové projekty. Podporuje řadu oborových startupových projektů a odbornou veřejností je označována za první dámu českého e-commerce. Mimo své vlastní podnikání je také investorkou do několika projektů - například Robeeto nebo SizeID.

Andrej Kiska

partner Credo Ventures
Andrej Kiska se narodil před 29 lety v Popradu. Vystudoval finance a management na University of Virginia. Hned po škole začal v roce 2009 pracovat jako analytik v pražské investiční společnosti Benson Oak. Od letošního roku je partnerem Credo Ventures. V dubnu vydal publikaci o zdejším start-upovém prostředí s názvem Central European Startup Guide (vydáno v angličtině).

Miroslav Nosál

Managing Director Keiretsu Forum
Miroslav Nosál, CFA je Managing Director Keiretsu Forum CEE, zkušený manažer a investor. Pracoval jako výkonný ředitel v Patria Finance zodpovědný za Equity Research, v Merrill Lynch v Londýně jako Equity Research Director. Kromě toho působil v manažerských funkcích ve dalších finančních institucích (PPF Investments, VÚB) a v oblasti energetiky (Pražská plynárenská, Tepláreň Košice). Valuaci projektů se věnuje i v rámci Angel Academy.

Tomáš Ditrych, advokát

advokát
Tomáš je advokát s více než desetiletou zkušeností z přední mezinárodní advokátní kanceláře. Vystudoval práva v Praze a v San Francisku, kde získal specializaci na venture kapitál, rozvíjející se společnosti a trhy. Od svého návratu ze Silicon Valley se v rámci své soukromé praxe naplno věnuje poskytování komplexního právního poradenství startupům, investičním fondům a andělským investorům.

V rámci snahy o kultivaci a podporu místního prostředí v současnosti pracuje na vytvoření vzorové investiční dokumentace, která bude ke stažení zdarma na stránkách Angel Academy.